free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Basur İçin Bitkisel Çözüm Mümkün Mü?

Yazar Nisan 17, 2017 Henüz yorum yok

Basur İçin Bitkisel Çözüm Mümkün mü?  Kesinlikle hayır, internette yapmış olduğu aramalar ya da çevresinde duyduğu metotlar ile bu sorundan kurtulmaya çalışan hastalarımız ilerleyen basur şikayeti ile kliniğimize müracaat ediyor ve tedavi talebinde bulunuyor. “Hemoroid” olarak da ifade edilen basur, hastaların yaşam kalitesini düşüren ve günlük aktivitelerini yerine getirmelerine engel olan bir hastalıktır. Basura ne iyi gelir gibi aramalar sonucunda elde ettiğiniz karışımları kesinlikle uygulamamalı ve derhal uzman bir hekimin kontrolünde tedaviye sürecine başlamalısınız.

 

 

Basur İçin Bitkisel Çözüm Mümkün Mü?

Basur İçin Bitkisel Çözüm Mümkün Mü? Kısa süreli rahatlama sağlayan fakat sorunun çözümünde yetersiz olan basur tedavi yöntemleri arasında gösterilemeyen metotları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Basur için rahatlatıcı bitki çayları tüketilebilir. Yumuşatıcı etkisi olan bu karışımlı çaylar dozajı ayarlanılarak kullanılmalıdır.
  • Geleneksel metotlar arasında gösterilen sıcak su üzerine oturmada yine basur ağrılarını dindirmede etkili yöntemler arasında gösterilebilir.
  • Basur tedavisinde etkili olan lif içerikli gıdaların yanı sıra acılı ve yağlı besinlerden de uzak durmak önemlidir.

Tedavi süresinde yardımcı özelliğe sahip olan bu uygulamaların hastalığı iyileştireceği düşüncesinden uzak durulmalı ve en yakın sağlık kuruluşundan destek alınmalıdır. Kliniğimiz başarılı kadrosu ile bir telefon uzağınızda beklimektedir.

Basurdan Korunma Yolları Nelerdir?

Basurdan korunma yolları eksiksiz bir şekilde uygulansa dahi basur tehlikesini tam olarak ortadan kaldırmaz. Basur belirtileri kendini gösterdiği andan itibaren zorlu bir sürece girmiş olursunuz. Ağrı ve akabinde oturamama gibi sorunları beraberinde getiren basurdan korunma yolları;

  • Basur, hareketsiz bir yaşam süren ve oturarak çalışan insanların sıklıkla karşılaştığı bir hastalık türüdür. Bu bağlamda hareketli bir yaşama sahip olmak basura alınacak en önemli tedbir olur.
  • Toplum tarafından genel olarak bilinen yağlı ve acılı yiyeceklerin basuru tetiklediği yargısı elbette doğrudur. Sağlığınızı olumsuz olarak etkileyen bu gıdalardan uzak durmanız önemlidir.
  • Bol sıvı tüketimi, bağırsak düzenleyen lifli gıdalar; dışkı çıkarma konusunda sizlere yardımcı olduğu gibi basur sorununda tedbirler arasında gösterilir.

Basur tedavisi tüm bu sancılı süreci sonlandırdığı gibi kısmi tedbirlerin yetersizliğini de ortadan kaldırır.