free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Hemoroid(Basur) Belirtileri Nelerdir?

Yazar Nisan 17, 2017 Henüz yorum yok

Hemoroid(basur) belirtileri nelerdir?  Halk arasında basur adı ile anılan hemoroid belirtileri ile kendini gösteren ve acil müdahale edilmesi gereken bir hastalıktır. Hemoroid hastalığına yakalanan kişilerin çok daha iyi bildiği bu sancılı süreçte hastalar günlük yaşam ritüellerini yerine getirememektedir. Yaşam standardının düşmesinin yanı sıra fiziksel ağrılara neden olan basurun birden fazla nedeni olabilir. Hemoroid belirtileri ve hemoroid nasıl geçer sorularına yanıt bulacağınız yazımızda tedavi aşamalarına da değineceğiz.

  • Hemoroid (Basur), makat bölgesinde yaşanılan bir hastalık çeşididir.
  • Varlığını genelde tuvalet ihtiyacı sırasında yaşanan ıkınma sonucunda gelen kan ve ağrı ile hissettirir.
  • Makat kısmında kaşınma ve ağrı oluşması sonucunda anal bölgede sarkmalar görülür.
  • Son aşama olarak makat bölgesinde basur olarak nitelendirilen memeler oluşur.

Yukarıda sıraladığımız belirtiler ile karşılaştığınızda hastalığın seyri ilermeden uzman bir hekimin kontrolü altına girmelisiniz. Zira hemoroid bitkisel tedavisi olan bir hastalık değildir.

Hemoroide Ne İyi Gelir?

Hemoroide ne iyi gelir? Ve basurdan nasıl kurtulurum? Soruları kliniğimize sıkça yönlendirilmektedir. Basur hareketsiz yaşam süren ve dengesiz beslenen insanların karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu bir hastalıktır. Bu bilgi ışığında hemoroide ne iyi gelir? Sorusunu yanıtlayacak olursak;

  • Hemoroid’den korunmanın başlıca yolu hareketli yaşam ve iyi bir beslenme düzenidir.
  • Herkesçe bilinen yağlı ve acılı gıdaların hemoroide neden olduğu düşüncesinden hareketle bu besinlerden uzak durmak şarttır.
  • Sigara tüketiminden uzak durmak, sıvı ve lifli gıdalar tüketmek hemoroid için alınacak tedbirler arasında gösterilebilir.
  • Basura yakalandı iseniz; bölgeye buz kompleksi uygulamalı ve ağır maddeler kaldırmaktan uzak durmalısınız.
  • Giyim tarzınıza da dikkat ederek kanamaların tahrişe neden olmasını engellemek için pamuklu iç çamaşırları kullanmalısınız.

Unutulmamalıdır ki sıralamış olduğumuz bu tedbirlerin hiçbiri basura kesin çözüm üretmez. Hemoroid belirtileri ile kendini gösterdiği an tıbbi müdahale şarttır.

Hemoroide Hangi Bölüm Bakar?

Hemoroid (Basur) hastalığı için hastanelerin “Genel Cerrahi” bölümlerinden randevu almanız gerekir. Makat sorunu olarak karşınıza çıkan hemoroid için cerrahi bir müdahaleye girişilir ve basur memeleri etkisiz hale getirilir. Hemoroid tedavisinde modern metotlara başvuran ve sosyal güvencesi olan hastalara %50’ye varan indirimler ile destek olan kliniğimiz günün her saati hizmetinizdedir.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52