free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Yazar Ocak 28, 2017 Henüz yorum yok

Kıl Dönmesi Ameliyatı ülkemizde özellikle devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Klasik anlamda ameliyathane ortamında gerçekleştirilen kıl dönmesi ameliyatı hem uzun sürmekte hem de ameliyattan sonra hastaların toparlanıp yeniden normal yaşantılarına dönmesi bir hayli zaman almaktadır. Öncelikle kıl dönmesi rahatsızlığı ortaya çıktığında kuyruk sokumunda şişlik meydana gelmektedir. İlk başlarda sivilce gibi görünen bu şey zaman içinde kaşınmaya ve sonrasında da akıntı yapmaya başlar. Bu akıntı içeride oluşan iltihaptan kaynaklanmaktadır. Bu akıntı çoğu zaman çamaşırlarınızı kirletecek kadar fazladır. Hastanın şikayetleri giderek artar. Ve hasta artık oturamaz hale gelir. Bu durumda kıl dönmesi ameliyatı şart olacaktır. Oldukça zorlu olan bu ameliyat nasıl gerçekleşir? İşte cevabı:

Kıl Dönmesi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kıl Dönmesi Ameliyatı Nasıl Yapılır? Bu türden bir rahatszılığa sahip olan kişilerin oldukça merak ettikleri bir olaydır. Klasik anlamda devlet hastanelerinde gerçekleştirilen kıl dönmesi ameliyatı bir hayli zor bir operasyondur. Detaylarına bakacak olursak;

  • Genel cerrahi tarafından yapılan bu operasyonda hasta anestezi yoluyla uyutulur. Flap yani eski usülle yapılan operasyonda hasta uyutulduktan sonra işlem yapılan bölgede neşter yardımıyla iltihabın büyüklüğüne göre 7 ila 10 cm arasında bir kesik atılır.(kalıcı bir kesik izi oluşma riski vardır.)
  • 30 İla 60 dakika arasında değişen operasyon sonrası hasta en az 1 gün boyunca hastanede müşahade altında kalacaktır.
  • Hasta taburcu olduktan sonra da belirli bir süre istirahat etmek zorundadır. İş ve sosyal yaşama dönmesi biraz zaman alabilir.

Kıl Dönmesi Ameliyatının Zorlukları

Klasik anlamda kıl dönmesi ameliyatı her zaman riskli ve zordur. Yapılan müdahale öncesinde ek hastalıklar (hipertansiyon, şeker) mutlaka kontrol edilmelidir. Zira operasyon sırasında bu hastalığa sahip olan kişilerde farklı semptomlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden bu hastalara bu türden operasyonların hiç biri önerilmez. Üstelik kıl dönmesi ameliyatlarında yaranın mutlaka dikkatli korunması gerekmektedir. Zira yara enfeksiyon kapabilir. Ve bu durumda yaranın tekrar açılması gündeme gelebilir. Bunun dışında rahatsızlığın tekrarlama ihtimali ise direk olarak size bağlı bir durumdur. Doktor tavsiyelerine uyarak sık duş almalı ve sıkça iç çamaşırlarınızı değiştirmelisiniz.

                        Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99