free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Kıl Dönmesi Nasıl Geçer?

Yazar Ocak 30, 2017 Henüz yorum yok

Kıl Dönmesi Nasıl Geçer? Sorusunun cevabını sıkça internet vb. arama motorlarına yazan hastalar merak etmektedir. Çünkü rahatsızlık ortaya çıktığı andan itibaren ciddi evrelerden geçmiş ve artık dayanılması imkansız ağrılara sebep olan bir hal almıştır. Bu yüzden hastalar Kıl Dönmesi Nasıl Geçer? Şeklindeki pek çok soruyu merak etmektedirler. Bu konuda sizlere bir iyi bir de kötü haberimiz var. İyi haber: kıl dönmesinin kesin ve net bir tedavisi vardır. Devlet hastaneleri ve klinik vb. yerlerde kıl dönmesi tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Ancak kıl dönmesinin ilaçla, kremle ya da bitkisel birtakım kürlerle tedavisi mümkün değildir. Vücut içinde oluşan ve enfeksiyona sebebiyet veren bu rahatsızlığın basit yöntemlerle yok edilmesi kesinlikle imkansızdır. Kıl Dönmesi Nasıl Geçer? Sorusunu bir kez daha gündeme getireceğiz. İşte cevabı:

Kıl Dönmesi Tedavisinde 2 Farklı Yöntem

Kıl dönmesi tedavisi yapılaağı zaman kullanılabilecek sadece 2 yöntem vardır. Her ikisi de kesin tedavi imkanı sağlamaktadır. Ancak her iki operasyonun da birbirinden farkları, avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Her iki yöntemi karşılaştıracak olursak;

  • Kıl dönmesi tedavisi 2 farklı uygulama ile gerçekleşir. Bunlardan ilki devlet hastanelerinde gerçekleştirilen ve Flap ismi verilen eski usül tedavi yöntemidir.
  • İkinci tedavi yöntemi ise günümüz teknolojisi ışığında geliştirlen ancak yalnızvca özel hastane ve bazı klinklerde yapılabilen Mikro Sinüsektomi operasyonudur.
  • Bakıldığında her iki operasyonda bir ameliyat türüdür. Ancak Flap işleminde hasta narkoz ile uyutulurken mikro sinüsektomide ise lokal anestezi uygulanmaktadır.
  • Flap ameliyatında kıl dönmesinin olduğu kuyruk sokumundaki bölgeye iltihabın büyüklüüne göre ortalama 7 ile 10 cm arasında değişmekte olan bir kesik atılır. Kesiğin kapatılması için atılan dikişin izi kalıcı olur.
  • Mikro Sinüsektomide ise bu kesik enfazla 3 cm civarında olur. Ve herhangi bir dikiş izi kesinlikle kalmaz.
  • Flap yönteminde ameliyat ortalama olarak 30 ile 60 dakikada gerçekleşirken Mikro sinüsektomide bu süre 3-7 dakika arasındadır.
  • Flap ameliyatından sonra hastanın en 1 gün boyunca gözetim altında kalması gerekir. Hatta bu süre zarfında dikkatli olunmadığı takdirde yara mikrop kapabilir.
  • Mikro sinüsektomide ise operasyon sonrası en fazla 1 saat tedbir amaçlı gözetim altında kalan hasta normal yaşantısına geri dönebilir. Ve bu yaranı ise mikrop kapma ihtimali yoktur.

İki uygulamanın da farklarını açıkladık. Bundan sonraki karar sizin. Biz avantajları daha fazla olduğu için mikro sinüsektomi işlemini önermekteyiz.