free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Kıl Dönmesi Nedir? Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer?

Yazar Nisan 5, 2018 Henüz yorum yok

Kıl dönmesi nedir kıl dönmesi belirtileri nelerdir bu sorusunun cevabını bulalılm.Kıl dönmesi, tıpta plonidal sinüs adı ile bilinen bir cilt hastalığıdır. Vücut kıllarının deri altında konuçlanıp iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen hastalık 25-35 yaş arası erkeklerde ve anüs bölgesinde daha sık görülmektedir. Kadınlarda azda olsa kasık bölgesinde kıl dönmesi olabilmektedir. Ayrıca göbek ve koltuk altında da meydana gelebilir. Kıl dönmesi aynı bölgedeki kılın ters dönüp içe büyümesi olarak bilinir. Oysa incelemeler sonucu saç ya da sırt kıllarının enseden aşağı dökülüp anüs bölgesinde deri altına yol bularak girmesi sonucu ortaya çıktığı tespit edilmiştir.Şimdi Kıl dönmesi belirtileri nelerdir? Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavi Yöntemleri nelerdir bu son zamanlarda çokça sorulan bir soru.   Kıl Dönmesi Belirtileri genellikle iltihaplanma sonrası fark edilir. Kılın girdiği bölgede bir delik oluşur. Akıntı ve koku başlar. Temas halinde ağrılar oluşur. Kıl dönmesi ameliyatsız tedaviler ile iyileştirilmeye çalışılsa da genellikle ameliyat ile tamamen geçer.

Kıl dönmesi belirtileri nelerdir? Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavi YöntemleriKıl dönmesi belirtileri nelerdir? Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavi Yöntemleri

Gelişen teknoloji ile geliştiren yeni tedavi yöntemleri ile artık kıl dönmesi ameliyatsız tedavi edilebilmektedir. Kıl dönmesi için uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz: Lazer ile kıl dönmesi tedavisi, Fenol ile kıl dönmesi tedavisi, Elektro Cerrahi ile kıl dönmesi tedavisi, Mikrosinüsektomi ile kıl dönmesi tedavisi, Gümüş Nitrat ile kıl dönmesi tedavisi, Radyo Frekans ile kıl dönmesi tedavisidir. Kıl dönmesi tedavisi olarak uygulanan tüm bu yöntemlerde büyük bir kesik açılmadan ve hasta bayıltılmadan kıl dönmesi oluşan bölgedeki kıl yumağının çıkarılması sağlanır. Daha kısa sürede iyileşme sağlayan yöntemlerdir.

Kıl Dönmesi Tedavi Sonrası

Kıl dönmesi sorunu yaşayan kişiler için tek çözümün Kıl Dönmesi Ameliyatı olduğunun söylenmesi yanlıştır. Bilimin ışığında son teknoloji ile uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemleri çok daha kolay ve sağlıklı çözüm olmaktadır. Kıl dönmesi tedavi sonrası hasta aynı gün işine gidebilir, yürüyebilir ve günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Açık ameliyatlarda olduğu gibi hastanede kalma ya da evde istirahat gerekmez. Hastalara büyük bir avantaj sağlayan yeni tedavi yöntemleri ile ağrı da olmaz. Kısa sürede hasta kıl dönmesi rahatsızlığından kurtulur.