free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Kıl Dönmesi Tedavi Yöntemleri

Yazar Haziran 23, 2017 Henüz yorum yok

Kıl dönmesi tedavi yöntemleri denilince aklınıza bitkisel karışımlar, geleneksel yöntemler ya da eski usul ameliyatlar geliyor ise yanlış bir düşünce sisteminden ilerlediğinizi belirtmek istiyoruz. Zira kıl dönmesi tedavisi artık modern tıbbın kullanmış olduğu çağdaş teknikler ile kısa süren operasyonlarla yapılmaktadır. Kıl dönmesi makat hastalıkları içinde özellikle erkeklerin yaşadığı bir hastalıktır ve sancılı bir süreci kapsamaktadır.

Kıl dönmesi belirtileri üzerinden hareket edecek olursak vakanın ciddiyetini daha iyi anlatmış olacağız. Büyük bir çoğunluğu kuyruk sokumunda meydana gelen kıl dönmesinin ilk aşamada makatta akıntıya neden olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu akıntılar ilk aşamada herhangi bir kokuya neden olmadığı için hastalık belirtisi olarak kabul edilmeyebilir. Makattaki akıntının mikrop kapması ve iltihaba dönmesinin ardından ortaya çıkan koku kıl dönmesinin en belirgin özelliğidir. Vakanın en zor ve hastaları zorlayan süreci ise ağrı, şişlik ve kanamanın yaşandığı son evrelerdir. Bu evreye kadar hasta tedaviye yanaşmaz ve kıl dönmesi bitkisel tedavi yöntemleri gibi geleneksel yollara başvurur ise rutin yaşamını sürdüremeyecek bir fiziksel acı ile karşı karşıya kalabilir.

Kıl Dönmesi Tedavi Yöntemleri
Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi Mümkün Mü?

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi kliniğimizde uzun yıllardan bu yana yapılmaktadır. Eski usul ameliyatlar ile duyduğunuz tüm korku senaryolarını unutun ve tedavimiz ile ilgili uyguladığımız aşamalara kulan veriniz. Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır;

  • Kıl dönmesi tedavisi lokal anestezi uygulanarak yapılır. Bölgesel uyuşma tedavimiz için yeterlidir. Bu nedenle anestezinin yarattığı ağır etki ortadan kalkmış olur.
  • Kıl dönmesinin vuku bulduğu bölgede 1 cm’den daha küçük bir kesi açılarak işlem yapılır.
  • Operasyondan tamamlandıktan sonra hastanın klinikte kalmasını gerektirecek hiçbir durum oluşmaz.

Görüldüğü üzere kısa sürede ve sancısız bir tedavi tekniği ile kurtulabileceğiniz kıl dönmesi tedavi yöntemleri olarak uyguladığımız ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi  ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları sorabilir, ücretsiz muayene için iletişime  geçebilirsiniz. Kliniğimiz bir telefon kadar yakınınızdadır.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52