free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Kıl Dönmesinden Korunma Yöntemleri

Yazar Şubat 23, 2017 Henüz yorum yok

Kıl Dönmesinden Korunma Yöntemleri konusu ciddiyetle takip edilmesi gereken bir konudur. Çünkü bu kişilerin temizliği ile yakından ilgili bir durumdur. Kıl dönmesi oluşumları iki farklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Biri genetik olan ve ne yaparsanız yapın asla önleyemeyeceğiniz, diğeri ise belirli kurallara riayet ederseniz durdurabileceğiniz ve oluşmasını önleyebileceğiniz kıl dönmesidir. Kıl dönmesinden korunma yöntemleri konusuna geçmeden evvel genetik olanlar için söyleyebileceğimiz en net şey; çoğu zaman ailesinden birinde ortaya çıkan ve sonraki nesillerde de çıkma ihtimali olan kıl dönmeleri ancak tedaviyle yok edilebilir. Ve buna rağmen bazen bir kez daha tekrarladığı görüldüğü durumlar olmuştur. Ancak sonradan oluşan kıl dönmeleri için ise durum daha farklıdır. Elbette oluşmasını önleyemediyseniz ya da kıl dönmesinden korunma yöntemleri hakkında bir bilginiz yoksa iyileşebilmeniz için tedavi olmanız şarttır.

Kıl Dönmesine Sebep Olan Faktörler

Kıl dönmesine sebep olan faktörlerden ksıaca bahsedeceğiz.  Çünkü oluşum sebebini biliyor iseniz kıl dönmesini önleyebilirisiniz. Peki, kıl dönmesi nasıl önlenir? İşte Cevabı:

  • Sonradan oluşmakta olan Kıl dönmesi saç ve vücut kıllarının dökülerek kuyruk sokumu bölgesinde birikmesiyle baş gösterir.
  • Burada biriken kıllar bu bölgedeki küçük delik ya da gözeneklerden içeriye doğru girerek üzerinde taşıdıkları bakteriler dolayısıyla iltihap oluşumuna sebebiyet verirler.
  • İlk anda küçük bir sivilce şeklinde ortaya çıkan bu oluşum hafif hafif kaşıntı yapmaya başlar. Ve daha sonra bu kaşıntı şiddetlenecektir.
  • Sivilce şeklindeki bu görünüm daha sonra bir yara halini alır. Ve içerisinden sürekli olarak irin ve iltihap akar. Bu iltihap bazen kanlı olabilir.
  • Dışarıya akan bu iltihabın oldukça kötü bir kokusu vardır. Ve iç çamaşırlarınıza bulaşabilir.
  • Kıl dönmesinin en kötü aşaması ise hastaların oturamayacak kadar kötü hale gelmeleridir.

Tüm bu sebepleri öğrendikten sora sıra asıl önemli sorunun cevabını vermeye geldi. Kıl dönmesinden korunma yöntemleri arasında;

  • Kıllı bir vücut yapısına sahipseniz dezavantajlı bir konumdasınız. Ancak bu durum sizi korkutmasın. Çünkü kuyruk sokumu bölgesine epilasyon yaparak bölgeyi temiz tutabilirsiniz.
  • Sıkça duş alarak ve hergün iç çamaşırı değiştirerek bölgede kıl, tüy vb. birikmesini de önleyebilirsiniz.

Bu tür konulara özen gösterdiğiniz takdirde şayet genetik bir yatkınlığınız söz konusu değilse kıl dönmesi olma ihtimaliniz hiç yoktur.

                       Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99