free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm

Yazar Şubat 4, 2017 Henüz yorum yok

Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm sağlanabilmesi çok mümkün görünmemektedir. Bunun sebebi kıl dönemsinin harici bir oluşum olup daha sonrasında dahili bir rahatsızlığa dönüşmesinden kaynaklanır. Yani kıl dönmelerinin oluşum şekilleri şöyledir: Saç ve vücut kılları koparak özellikle kuyruk sokumunda ya da göbek deliğinde birikir. Yoğun baskı ve ter işin içine girdiğinde ise bu kıllar gözeneklerde açıklık buludkları yerlerden içeri girerek burada iltihaplanmaya sebep olurlar. Dolayısıyla içeride yaşanmakta olan bir iltihabın bitkisel bir takım tedavilerle kurutulması mümkün değildir. İşin özü kıl dönmesine bitkisel çözüm mümkün değilidir. Aynı şekilde kıl dönemsi sorunlarının herhangi bir ilaçla da tedavisi mümkün değildir. Verilen antibiyotik tarzı ilaçlarla iltihaplanmada bir azalma görülse dahi iltihabı oluşturan ana şey yani kılların bölgeden alınmadan ragatsızlığın düzelmesi mümkün değildir.

Kıl Dönmesini Bitkisel Kürlerle Rahatlatabilirsiniz

Kıl dönmesine bitkisel çözüm mümkün değilken bitkilerle hazırlanan bir takım kürler ve merhemler en azından kuyruk sokumunda şişlik oluşması durumlarında bu şişliği azaltabilir. Kuyruk sokumunda kaşıntı olduğunda bu kaşıntıları en aza indirebilir. Kuyruk sokumunda yara oluşumu ve yine aynı şekilde kuyruk sokumunda akıntı ve pis koku oluşumlarının tamamını bu tür bitkisel ürünler iyi edebilir. Hatta ısırgan otu ve yağı mevcut iltihabın azalmasını bile sağlayabilmektedir. Ancak tüm bu şeyle yapılsa dahi kıl dönmesine sebep olan kılın içerde olması kısa bir süre sonra benzer bir enfeksiyonu bu sefer çok daha ilerlemiş haliyle ortaya çıkaracaktır. Aslında Kıl dönmesine bitkisel çözüm ile rahatlayalım derken bu sefer kıl dönmesi probleminizin edavi sürecini uzatmış olacaksınız.

Kıl Dönmesi Tedavisine Bitkisel Destek

Kıl Dönmesi Tedavisine Bitkisel Destek bu rahatsızlıkla karşı karşıya olanların yapacağı en mantıklı şey olacaktır. Kıl dönmesi tedavisine bitkisel destekten  kastımız; öncesinde doktora giderek rahatsızlığa sebep olan kılların küçük bir operasyon ile alınmasını sağlamalısınız. Yani burada direk olarak profesyonel kıl dönmesi tedavisini kastediyoruz.  Cerrahi operasyon sonrasında ise doktorunuz size uygulamanız için bir takım bitkisel kürler önerebilir. Bunları gerektiği gibi uygularsanız hem iyileşme süreniz hızlanacaktır. Hem de bitkilerin anti bakteriyel özellikleri sayesinde yaranız mikropn kapmayacaktır.

                                Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99