free hit counter
Tedavi Hizmetleri-Blog

Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yazar Haziran 9, 2017 Henüz yorum yok

Yağ bezesi nasıl geçer? sorusuna yanıt bulacağınız en doğru adreste olduğunuzu belirterek yazımıza başlamak istiyoruz. Yağ bezelerinin vücutta neden çıktığının nedeni tam olarak bilinmemektedir. Fakat vakalar incelendiğinde genetik faktörlerin baskın olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. Vücudun her yerinde meydana gelebilen yağ bezesi vakaları farklı boyutlarla kendini gösterir. Bazen sivilceler ile karıştırılacak kadar küçük boyutta karşımıza çıkan yağ bezeleri bazen 1 kg büyüklüğünde kendini gösterir. İyi huylu tümör olarak da adlandırılan yağ bezelerinden kurtulmak ise artık çok kolay. Fakat bazı hastalarımız özellikle Google’da yağ bezesi nasıl geçer? şeklinde aramalar yaparak elde ettiği geçersiz bilgilerle vakit öldürmektir. Sıklıkla yapılan yağ bezesi sıkmak ise sonuç vermeyen ve bir o kadar tehlikeli olan bir eylemdir. Yağ bezeleri sert cisimler ile müdahale edilmemesi gereken, tıbbi metotlar ile yok edilen vakalardır. Sağa ya da sola doğru hareket ettirilebilen bu kütleler içe doğru çökmez ve içi boşaltılmaz. Küçük bir yağ bezesi aldırma operasyonu ile bu sorundan kurtulabilir sizi rahatsız eden yağ bezelerini hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Vücuttaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Vücutta yer alan yağ bezelerinden kliniğimizde gerçekleşen küçük bir operasyon ile kurtulmanız mümkündür. Küçük bir kesi ile içi boşaltılan yağ bezesi tedavi ücretleri ekonominize dost bir anlayış ile oluşturulmuştur. SGK ile anlaşması bulunan kliniğimizde vücuttaki yağ bezeleri nasıl geçer sorunuza şu şekilde yanıt vermemiz mümkündür;

  • Yağ bezesi tedavisinde eğer kitle büyükse bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi uygularız.
  • 1 cm’den daha küçük olacak bir kesi atılarak içinde yağ birikintisinin olduğu etrafı çevrili kütle tamamen boşaltılır.
  • Bölgenin içi iyi bir şekilde sterilize edildikten sonra kapatılır ve işlem tamamlanmış olur.

Hastanın aynı gün rutin yaşamına dönmesinde engel oluşturmayan yağ bezesi aldırma işlemi kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip olan doktorlarımız tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bizlerle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yağ Bezesi Aldırmak Zararlı Mı?

Yağ bezesi aldırmanın sağlığınıza hiçbir zararı yoktur. Aksine iyi huylu tümör olarak adlandırılan bu kütlelerin düşük bir ihtimalle de olsa riskli olan türleri bulunmaktadır.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52